Обрати сторінку

Рулонний газон – це готовий газон, який вирощують на спеціальних полях, а потім нарізають рулонами. Рулонний газон користується великою популярністю серед власників приватних будинків і дач, оскільки має ряд переваг у порівнянні з посівом газону з насіння.

Основними перевагами рулонного газону є:

 • Миттєвий результат: Рулонний газон дає миттєвий результат. Ви зможете насолоджуватися новим газоном вже через кілька днів після його укладання.Переваги рулонного газону
 • Гарантований результат: Рулонний газон дозволяє гарантувати результат. Ви отримаєте рівномірний газон однакової висоти і кольору, без пустот і порожнин.
 • Не потребує спеціальних знань: Укладання рулонного газону дуже просте і не вимагає ніяких спеціальних знань або навичок. Ви можете зробити це самостійно або найняти фахівця.
 • Менше часу на обслуговування: Рулонний газон вимагає менше часу для догляду, оскільки він вже повністю сформований. Ви можете забути про проблеми з нерівномірним ростом, додатковою прополкою, бур’янами та іншими проблемами, які можуть виникнути при посіві газону з насіння.
 • Висока приживлюваність: Рулонний газон має високу приживлюваність. Завдяки вже розвиненій кореневій системі рулонний газон легко пересаджується і має високу стійкість до стресів.
 • Естетичний зовнішній вигляд: Рулонний газон естетично привабливий і виглядає дуже добре. Він може створити чудовий образ вашого двору і зробити ваш будинок більш привабливим.

Недоліки рулонного газону

 • Вартість: Рулонний газон може бути значно дорожчим, ніж посів газону з насіння. Це пов’язано з тим, що його вирощування вимагає спеціальної технології та обладнання.
 • Обмежений вибір: Обмежений вибір сортів газону – ще один недолік рулонного газону. У вас може бути менше варіантів у порівнянні з посівом газону з насіння.
 • Вимоги до зберігання: Рулонний газон може бути важким і потребує особливих умов зберігання. Це може бути проблемою, якщо у вас немає місця для зберігання рулонів газону.

Переваги посіву газону з насінняПереваги та недоліки газону з насіння

 • Вартість: посів газону з насіння дешевший, ніж використання рулонного газону. Це залежить від кількості необхідного насіння.
 • Широкий вибір: Вибір сортів газону набагато ширший при посіві з насіння, ніж при використанні рулонного газону.
 • Природність: Газон, вирощений з насіння, має більш природний вигляд. Він може рости більш щільно і бути більш пристосованим до ваших умов.
 • Більш гнучкий підхід: Посів газону з насіння дозволяє вам більш гнучко підходити до процесу створення вашого ідеального газону. Ви можете змінювати сорти газону, додавати додаткові рослини і контролювати кількість використовуваного насіння.

Недоліки посіву газону з насіння

 • Час: Посів газону з насіння може зайняти значно більше часу, ніж використання рулонного газону. Вам доведеться певним чином підготувати ґрунт, посіяти насіння, регулярно поливати і доглядати за газоном, щоб він ріс і розвивався.
 • Негарантований результат: Посів газону з насіння може бути менш надійним, ніж використання рулонного газону. Насіння може не зійти або зійти нерівномірно, залежно від стану ґрунту, погоди та догляду.
 • Ризик появи бур’янів: При посіві газону з насіння існує ризик появи бур’янів. Насіння, яке не проросло, може стати джерелом росту бур’янів.

Чому рулонний газон – кращий варіант?

Хоча є переваги і недоліки як у рулонного, так і у насіннєвого газону, в більшості випадків рулонний газон є кращим варіантом.

Основна його перевага полягає в тому, що він надає газону гарного вигляду за короткий час. Рулонний газон також може бути корисним, якщо у вас є ділянка, де неможливо посіяти газон з насіння, наприклад, на схилі або у важкому ґрунті.

Крім того, рулонний газон забезпечує більш надійний результат, оскільки він вже виріс і розвинувся, коли ви його укладаєте. У вас не буде проблем з бур’янами або нерівномірним ростом, що є досить поширеною проблемою при посіві газону з насіння.

Рулонний газон може бути більш стійким до стресів і незвичних умов, таких як посуха або холодні періоди, що може бути менш проблематичним для рулонного газону, який має сильну кореневу систему і здатність швидко відновлюватися після стресу.